"משתפות. לא שותקות" תמרורי אזהרה בזוגיות
הרצאות, סדנאות ומפגשים  -  פורום מיכל סלה

כולנו יודעים שכאשר נזהה שומה חדשה בגוף - יש ללכת להבדק. כולנו חונכנו להתקשר למשטרה כאשר אנו רואים תיק חשוד בתחנת אוטובוס. אך מנגד, כאשר אנו שומעים צעקות בבית הסמוך, נחשוב פעמיים.
 
תמרורי האזהרה המתריעים מפני מערכת יחסים אלימה - ידועים ומוכרים היטב לאנשי המקצוע. עמותת "פורום מיכל סלה"  פועלת להנגישם לציבור ולקדם סולידריות ומעורבות חברתית מצילת חיים.  
 

אודות ההרצאה

עו"ס מיכל סלה ז"ל נרצחה באכזריות בגיל 32 בביתה. הנאשם ברצח הוא האיש שלה ואבי בתה.
מיכל לא ידעה שהיא בסכנת חיים. מדוע היא שתקה? מה עבר עליה? מדוע נרצחה? האם אפשר היה להציל את חייה? לילי בן עמי, אחותה הגדולה ומייסדת "פורום מיכל סלה", משתפת את סיפורה של מיכל, מנגישה את תמרורי האזהרה בזוגיות אשר כרוכה בקנאה אובססיבית (באלימות שאיננה פיזית) ומציגה גישה חדשנית לניבוי אלימות באמצעות חשיבה חדשנית וכלים טכנולוגים, בדומה ללוחמה בטרור.

על המרצה:

לילי בן עמי, אחותה של מיכל סלה, אם לשלושה, מתגוררת ליד ירושלים. מרצה בכירה ליזמות, מגדר וחינוך. בעלת תואר שני (MA) בחינוך מהאוניברסיטה העברית. היא יו"ר עמותת "פורום מיכל סלה" בהתנדבות ולפרנסתה מרצה באקדמיה ומנהלת וכותבת תכניות לימודים לרשויות מקומיות ומשרדי ממשלה. בין היתר, הגישה את הפינה החברתית בתוכנית הטלוויזיה "עושים סדר" ופרסמה טור קבוע באתר ynet. ייסדה את קהילת "יזמות חברתית בחינוך" ועמיתת מעבדת "פדגוגיה מוטית עתיד", משרד החינוך. עמיתת תכנית קו.לאב. תכנית הדגל של פדרציית ניו יורק. בוגרת תוכנית המנהיגות הבינלאומית IVLP של מחלקת המדינה של ארה"ב. ניהלה וייסדה את מרכז המנהיגות נאורה, ויצו ירושלים. ייסדה את רשת מעונות היום של האוניברסיטה העברית בארבע קמפוסים. ייסדה את הקואליציה להעסקה ישירה בחינוך והמטה להעסקה הוגנת. צירה נבחרת בקונגרס הציוני העולמי; ראש סיעה ועד מקומי מושב בית זית; יו"ר הנהגת הורים ועוד.
 
ירדן פריימן, גיסה של מיכל סלה, אבא לארבעה, מתגורר במושב בצפון. מנהל פעילות שוטפת ברשת מכינות למנהיגות- "קול עמי", הסוכנות היהודית, אותה ייסד יחד עם שותפים לפני 8 שנים.
בעל תואר ראשון לפילוסופיה ופסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני ביהדות צפון אמריקה מאונ' חיפה. מרצה מזה מספר שנים בתחומים הקשורים לחשיבה יצירתית וקבלת החלטות.
מאז הרצח של מיכל סלה ז"ל ירדן וליאת (אחותה של מיכל) מגדלים את בתה התינוקת. 
ירדן שותף מייסד בפורום מיכל סלה ומעביר שיחות בנושאי תמרורי אזהרה בזוגיות וקנאה אובססיבית. 
בהרצאה ירדן משתף בנוגע לדרך בה בחרה המשפחה של מיכל- להציל חיים באמצעות אמצעים טכנולוגיים. השיחה מלווה בסרטונים וכוללת שיח ער עם הקהל.

פורום מיכל סלה מקדם מניעה של אלימות ורצח נשים באמצעים טכנולוגים.  Michalsela.org.il