הרצאות

פורום מיכל סלה

פורום מיכל סלה מציע הרצאות בתשלום בנושאים של מניעת אלימות כלפי נשים וזיהוי תמרורי אזהרה בזוגיות. ההרצאות מתקיימות בכל רחבי הארץ על ידי מרצות ומרצים מרתקים ומובילים בתחומם.

העלאת מודעות, שיתוף ושינוי השיח החברתי הם הדרך להצליח למגר את מגיפת הטרור בתוך הבית. האם אתם תדעו לזהות את תמרורי האזהרה כשהם יופיעו אצל מישהי קרובה לכם?

נשות אקדמיה ועשייה

מגוון הרצאות מרתקות בנושאים של תמרורי אזהרה בזוגיות, הסוגים השונים של אלימות בתוך הבית, תקשורת חיובית במפגש מיני וזוגי, פעילות פורום מיכל סלה למניעת אלימות באמצעות חדשנות ועוד.

הרצאות Experts

הרצאה מפי מומחיות אלימות במשפחה מהמובילות בישראל ובעולם, המטפלות מדי יום במקרים אמיתיים של אלימות כלפי נשים בביתן ומצילות חיים. תופעת האלימות במשפחה, אשר כונתה באו"ם כ"מגיפת הצללים", בעלת מאפיינים ודפוסים שניתן ללמוד, לזהות ולנצח. במסגרת ההרצאה ניתן לבקש שיוקדש זמן לשאלות ותשובות מהקהל.

הרצאות Premium

סיפור אישי של נפגעי/ות עבירה שחוו מקרוב מקרים של אלימות כלפי נשים בביתן. השיתוף נעשה מתוך הבחירה להעלות מודעות ולסייע לציבור בזיהוי תמרורי האזהרה בזוגיות, כדי להציל את הנרצחת הבאה.

הרצאה מרתקת ומקצועית.
חרף העובדה שההרצאה הייתה מקוונת ולא פרונטלית, ניכר היה שנגעה בכל משתתפ.ת.

לימור פרץ,

ראש תחום בכיר רווחה והממונה על השוויון המגדרי בכנסת ישראל

הרצאות Premium
 
לילי בן עמי

משתפות - לא שותקות. חמישה תמרורי אזהרה בזוגיות

לילי בן עמי, מייסדת ומנכ"לית פורום מיכל סלה. אחותה של מיכל סלה ז"ל. בעלת תואר שני בחינוך מהאוניברסיטה העברית.

אחותה של מיכל סלה ז"ל היא האחרונה שראתה אותה חיה. על מיכל, על השתיקה, הפחד והבושה. ניפוץ מיתוס האישה שנמצאת בשבי האלימות ועל בן זוגה. על תמרורי האזהרה שתמיד נמצאים שם גם כשאין פנס בעין. על שיתוף, חשיפה ועל הסיבות להקמת פורום מיכל סלה למניעת הרצח הבא באמצעות טכנולוגיה וחדשנות.
זמינות ההרצאה מוגבלת.

ירדן פריימן

תמרורי אזהרה בזוגיות: איך אפשר היה להציל את מיכל?

ירדן פריימן, ממייסדי פורום מיכל סלה. ממייסדי ומנהלי רשת המכינות "קול עמי". בעל תואר שני ביהדות מאוניברסיטת חיפה. גיסה של מיכל סלה ז"ל המגדל את בתה התינוקת, ביחד עם אשתו ליאת.

ירדן משתף בהרצאתו את סיפורה של מיכל, מנגיש את תמרורי האזהרה בזוגיות אשר כרוכה בקנאה אובססיבית ומציג גישה חדשנית למיגור אלימות באמצעות חשיבה חדשנית וכלים טכנולוגיים. ההרצאה עוסקת גם במקומם של גברים בתוך המאבק ובסיפורו האישי.

מירי מיכאלי

ההרצאה שמצילה חיים

מירי מיכאלי, עיתונאית ומגישת טלוויזיה בערוץ רשת 13

בעקבות רצח מיכל סלה ז"ל, מירי מיכאלי חשפה את סיפורה האישי כמי שניצלה מרצח בן זוגה לשעבר. מאז, מיכאלי פעילה במאבק למניעת אלימות כלפי נשים, מסייעת מדי יום לנשים נפגעות אלימות במשפחה ומתנדבת במקלטים. מיכאלי פועלת למען קידום המאבק בזירה התקשורתית ואל מול גופי ממשל.

הרצאות Experts
 
רונית לב ארי

איך נפרדים ונשארים בחיים?

רונית לב ארי, קרימינולוגית וויקטימולוגית. מומחית אלימות במשפחה הבכירה בישראל. לשעבר ראש הרשות למעמד האשה ומייסדת המרכז הראשון בישראל למניעת אלימות במשפחה. כיום מנהלת מרכז הידע של עמותת בית רות לנערות בסיכון.

פרידה מבן זוג קנאי ואובסיסיבי יכולה להיות משולה לפירוק של חומר נפץ. לשם כך, יש צורך בליווי של מומחה, חבלן פצצות. לב ארי ליוותה אלפי נשים ונערות ביציאה ממעגל האלימות. נקודת היציאה היא הרגישה ביותר ולכן רוב מקרי הרצח של נשים בידי בן זוגן מתרחשים על רקע רצון האישה להיפרד. ההרצאה מסייעת לזהות את תמרורי האזהרה בזוגיות ומנחה מה ניתן וחשוב לעשות.

עינב יולביץ' וחני לורנצי-אורן

האלימות הבלתי נראית: יחסים נרקיסיסטיים פסיכופתיים

עינב יולביץ' וחני לורנצי-אורן, פסיכולוגיות קליניות, מייסדות "עוגן – פסיכולוגיות למען נפגעי/ות יחסים נרקיסיסטים/פסיכופתיים"

ההרצאה תעסוק באלימות נפשית במערכת יחסים זוגית. כיצד נזהה את האלימות הבלתי נראית? מהם מאפייני התוקף והמותקף? מהו המעגל החוזר המאפיין את הקשר? מושגים מרכזיים כמו "גזלייטינג" ו"קופים מעופפים", מניפולציות חוזרות ודרכי התמודדות.
ההרצאה תינתן על ידי עינב יולביץ' או על ידי חני לורנצי-אורן.

ד״ר אילנה קוורטין

A Pandemic of Abuse

ד"ר אילנה קוורטין, אקטיביסטית-פמיניסטית, מומחית באלימות נטולת היבטים פיזיים כלפי נשים. קוורטין היא ד"ר למגדר ועו"ד מומחית לזכויות נשים. מתגוררת ב-L.A. כשליחה של הסוכנות היהודית המנהלת את איזור מערב ארה"ב.

שתלטנות קיצונית כלפי נשים במשפחה -
מאפיינים והגדרות של התופעה, הדרכים לזהותה, ומה כל אחד ואחת מאיתנו יוכלו לעשות למיגורה. בהרצאה תציג ד""ר קוורטין את מאפייני תופעת השתלטנות הקיצונית שמתקיימת בחמישית מהמשפחות בישראל, דרך דוגמאות וסיפורים של נשים שחוות אותה ובאמצעות המסקנות ממחקרה בתחום.

ד"ר יואל שפרן

העולם הפסיכולוגי של הזוגיות האלימה

ד"ר יואל שפרן, קרמינולוג קליני, מרצה באקדמיה, מעריך מסוכנות בזוגיות וכותב מוסמך של חוו"ד פסיכיאטריות לבתי משפט.

מהם הגורמים הפסיכולוגים המביאים אדם לתקוף את בת זוגו? מהם הגורמים לשתיקת הקורבן? אילו צורות שונות יכולה ללבוש אלימות בזוגיות? מהם חמשת תמרורי האזהרה בזוגיות? ההרצאה עוסקת בעולמם הפסיכולוגי והרגשי של הקורבנות והתוקפים ומסייעת להבין את הסוגיה, להתמודד ולמנוע אותה.

הרצאות אנשי אקדמיה ועשייה
 
נועה נופר

מיניות חיובית וזוגיות מיטיבה - בואו נדבר על מה כן!

נועה נופר, מחנכת למיניות חיובית ולמגדר, בעלת טור בעיתון הארץ. דוקטורנטית למגדר באוניברסיטת בן גוריון.

איך נדע לייצר תקשורת חיובית במפגש מיני וזוגי? איך נזהה שאנחנו במרחב שעושה לנו טוב? איך ניתן לתעל למקום חיובי רגשות כמו קנאה וחוסר ביטחון שקיימים בכולנו?
ההשפעות של הבניות מגדריות על המרחב המיני של נשים ושל גברים. שיח העוסק בזיהוי הטוב והחיובי שבמפגש זוגי ומיני, לצד סיפורה של מיכל סלה ז"ל ותמרורי האזהרה בזוגיות.

ורד פרי

אודות עמותת פורום מיכל סלה

עו"ד ורד פרי, היועצת המשפטית של פורום מיכל סלה. על שמה "פסק דין ורד פרי" להכרה בהוצאות טיפול בילדים לצורך מס. בעלת משרד עו"ד מומחה בנזיקין, רשלנות רפואית וביטוח. לשעבר יו"ר ועדות בלשכת עו"ד.

הסיפור שמאחורי הקמת עמותת פורום מיכל סלה להצלת חיים באמצעות חדשנות וטכנולוגיה. אודות הפרוייקטים החדשניים להגנה על נשים מאויימות בעזרת מומחי בטחון, בהם יוצאי יחידות עוקץ, 8200 ושב"כ. על כלבי הגנה ועל סטארטאפים למניעת הרצח הבא. תיאור שיתופי פעולה הבינ-יבשתיים שמקדם פורום מיכל סלה בין ענקיות טכנולוגיה, כגון גוגל ופייסבוק, לבין מומחי אלימות במשפחה במשרד הרווחה ובטחון פנים.

רותי גולדשטיין

אלימות - לא רק מכות - תמרורי אזהרה בזוגיות.

רותי גולדשטיין, מורה ומחנכת בתיכון עין כרם. מתנדבת במרכז הסיוע תה"ל לסיוע לדתיות נפגעות אלימות ופגיעות מיניות. שותפה מייסדת המיזם החברתי Friends of Ugandan Jewry המסייע לקהילת אבאיודיאה באוגנדה.

הרצאה מפרטת על "חמשת תמרורי האזהרה בזוגיות" ומתייחסת לאחריות שלנו כחברה להתערב למיגור התופעה. ההרצאה כוללת הנחיות - כיצד עלינו לפעול במידה וזיהינו את תמרורי האזהרה בסביבתינו הקרובה.

עדי שגב דבוש

תמרורי אזהרה בזוגיות של נוער ומבוגרים

עדי שגב דבוש, סטודנטית ללימודי חינוך ויזמות ולפסיכותרפיה הוליסטית

בהרצאה ננפץ מיתוסים בכל הקשור לתדמית האישה הנמצאת בשבי האלימות, סוגי אלימות במשפחה ובעיקר נברר איך נוכל לשמור על עצמנו ועל הסובבים אותנו מפני זוגיות מסוכנת. ההרצאה מיועדת לנוער, צעירים וכל מי שמעוניינ/ת לשאול שאלות אמיצות, להסתכל לאמת בעיניים ולקבל כלים לזיהוי מצבי סיכון מטושטשים.

ד"ר אורית יעל

זוגיות אלימה: מאפיינים, סימני זיהוי והתמודדות

ד"ר אורית יעל, היסטוריונית של מגדר, מרצה במכללת כינרת ופוסט דוקטורנטית באוניברסיטה העברית.

בהרצאה יוצגו מאפייני הזוגיות האלימה, יודגשו ההבדלים בין סוגי האלימות השונים ויוצעו כלים להתמודדות.

מעוניינים במרצה
 
הזמנת הרצאה