נבחרת הסטארטאפים של פורום מיכל סלה

פורום מיכל סלה השיק 10 מיזמים טכנולוגים למאבק באלימות בנשים, מיזמים אלו הבשילו בהאקתון Safe@Home מבית פורום מיכל סלה לציון יום הולדתה של מיכל סלה ב-18 במאי.

נבחרת עשרת הסטארטפים הללו נבחרו לקחת חלק ב"אקסלרטור מיכל סלה" בשיתוף פעולה עם עמותת 8200, וכן זכו למנטורינג אישי חינם בשיתוף פעולה עם המכללה למנהל.

המטרה שלנו בפורום מיכל סלה היא להוליד אקו-סיסטם חדש של מאות סטארטאפים להצלת חיים של נשים בשבי האלימות. יחד נציל חיים.

HearMe היא מערכת מצילת חיים שתוכננה לסיי לרשויות עירוניות להילחם באלימות במשפחה, על ידי מתן אפשרות לאזרחים לדווח באופן אנונימי על רעשים המלמדים על מצוקה.

HearMe נשענת על שלושה עמודים:

האפליקציה: עדים יוכלו להקליט ולדווח באופן אנונימי על רעשים חשודים.

הערכת הסיכון: באמצעות מערכת מבוססת טכנולוגיה המנתחת רעשים, שאלונים ומטא נתונים, אלגוריתם ML מקטלג כל דיווח ברמת הסיכון המתאימה.

מרכז שליטה: באמצעות לוח המחוונים ברמות הסיכון השונות, הרשות העירונית יכולה לנהל דיווחים ולפקח על המענה האוטומטי שניתן בעקבות התראה, ובהתאם לרמת הסיכון שניתנה לכל התראה.

HearMe מתנהלת על בסיס מודל עסקי SaaS, ועל ידי חיוב חודשי של הרשות העירונית. עבור משתמש הקצה, האפליקציה חינמית ב-100%.

HEARME.jpg

MedFlag הינה מערכת טכנולוגית שמנתחת רשומות רפואיות של מטופלות ומטופלים המגיעים למערכת הבריאות, ומייצרת התרעה כשמזוהים דפוסים יחודיים לנפגעי אלימות.

MedFlag פועלת באופן אקטיבי ובזמן אמת לאיתור קורבנות אלימות במטרה לאפשר למערכת הבריאות לטפל במקרים של אלימות במשפחה בכלי היעיל ביותר שיש לה – גילוי מוקדם והתערבות יזומה.

נקודת המבט החדשנית של MedFlag עוזרת להגיע לנפגעות שנותרו עד כה מתחת לרדאר – ובכך להציל לחיים!

MedFlag.jpg

SoulSavers רשת חברתית קהילתית, המכשירה אנשים מכל שכבות האוכלוסייה לזהות סימני מערכות יחסים אלימות , מלמדת איך ליצור תקשורת מבוססת אמון וללוות בדרך לטיפול המתאים.

חברי הקהילה יוכשרו על-ידי מומחים מתחום הטיפול דוגמאת עובדים סוציאלים, פסיכולוגים קליניים ומומחים בתקשורת בין אישית.

הם גם ילוו את הSoulSavers בדרכם. קהילת SoulSavers מנוהלת בפייסבוק, מה שמאפשר את צמיחתה לכדי רשת תמיכה רחבת ידיים ועוצמתית, תוך יצירת קשרים רבים בתוכה, מכל מקום ובכל זמן.

SoulSavers.png

יותר מפעם אחת זוהי פלטפורמה אינטרנטית מאובטחת המאפשרת לנשים לדווח על מקרי אלימות. המערכת תפנה באופן אוטומטי את המידע במסגרת דיווחים שונים.

הפלטפורמה תדע לזהות אדם עם רקע של התנהגות אלימה, ודיווח מוצפן יישלח לאישה הנמצאת עם אותו אדם בקשר באותו הזמן.

יוקדש אתר ספציפי בו נשים יוכלו לדווח על אדם שהיה אלים כלפיהן. האתר יקליט וידווח, ויוציא הודעה מידית למתלוננת בה יצוין אם היו דיווחים נוספים על אלימות מצד אותו אדם. המידע המדווח יישמר ויאוחסן במאגר מאובטח, שיעמוד בכל הדרישות הבטיחותיות הנדרשות ובכל המגבלות המשפטיות הנדרשות, בכדי לתחזק מאגר שכזה.

פרטי המתלוננות ומידע על דיווחים מטעמן יישמרו באופן מוצפן ולא ייחשפו לאדם אחר.

יותר מפעם אחת.jpg

SafeTalk שירות למנהיגי קהילות שעוזר להם לאתר ולעזור ל קורבנות אלימות ומצוקה, ומספק נתונים ואנליטיות על המצב בקהילה. היועץ הווירטואלי של SafeTalk עוזר למשתמשים להבין האם מישהו שהם מכירים סובל מאלימות או מצוקה וכיצד הם יכולים לעזור.

בעזרת שיחת מסרים פשוטה עם המשתמש על מישהו שמדאיג אותו, המערכת מנתחת ומתריעה אם קיימת סכנה, ובמידה וכן מחברת את המשתמש בצורה אנונימית להדרכה מקצועית כיצד לעזור.

השימוש הוא אנונימי, קל לשימוש ולהטמעה בכל פלטפורמה אינטרנטית.

SAFE TALK.png

Safe and Sound אפליקציית חירום בלתי נראית, המופעלת באמצעו מילות מפתח ייחודיות ואישיות. מטרת האפליקציה היא לאפשר לאדם לקרוא לעזרה בצורה דיסקרטית, ללא ידיים כשהיא/הוא לא יכולים לגשת פיזית לטלפון, כאשר אין אפשרות להגיע אליו.

במקרה הצורך, התכנה מייצרת סדר פעולות כדוגמת שליחת הודעה עם מיקום המשתמש, הודעת מצוקה, הקלטה של הסיטואציה בה המשתמש נמצא, חיוג למשטרה או לאיש קשר וכו.

כל התכונות מוגדרות מראש על ידי המשתמש ויכולות להשתנות בכל זמן נתון על ידי המשתמש.

Safe and Sound Logo.png

כלי לזיהוי אלימות דיגיטלית בטלפון הנייד על ידי זיהוי התנהגות נורמלית וא-נורמלית, שימוש חשוד בטלפון, ומעלה את המודעות לעובדה שהמשתמשת עשויה להיות במערכת יחסים אלימה, הכלי שולח התרעות לנאמנים שהוגדרו בתהליך ההרשמה ועל ידי כך גם מאפשר למי שנמצאת בסכנה לקבל עזרה חיצונית.

stay tuned מפתחת פתרונות לזיהוי מערכות יחסים אלימות ודיווח על מצבי חירום בזמן אמת.

אנחנו משתמשים בטכנולוגיות של זיהוי קולי, ניתוח סאונד ובינה מלאכותית כדי לזהות מצבי אלימות. המשתמש/ת מורידים אפליקציה שהופכת לנסתרת לאחר תהליך ONBOARDING קצר, בו הגדירו אנשי קשר למקרי חירום ומילות קוד שיפעילו את הדיווח וההקלטה.

באמצעות טריגרים קוליים או באופן אוטומטי, הפלטפורמה שלנו יודעת לזהות מצבים חריגים ולהתריע לאנשי קשר המוגדרים מראש, לקו השקט של המשטרה ולרשויות הרווחה דיווח מבוסס מיקום, וללא כל תיעוד במכשיר. ההקלטות נשמרות באופן מאובטח בענן ויכולות לשמש כראיות כנגד התוקף.

שימוש בטכנולוגיות בינה מלאכותית על הדאטה שייאסף יאפשר לזהות מצבים עם נטייה לאסקלציה מבעוד מועד.

STAY TUNED.png

WONDER JEWEL הוא מותג תכשיטים-חכמים חדשני ופורץ דרך לביטחון אישי, המשלב בין אופנה וסטייל לבין טכנולוגיה וקהילה על מנת לזהות, לתעד ולבלום מקרי אלימות לקבלת סיוע מהיר ולהציל חיים בזמן אמת!

ה- WONDER JEWEL מורידים חסמים בנשיאת מוצרים להגנה עצמית וחסמי דיווח, מאפשרים מענה מקיף, מיידי ופרקטי ומשתלבים בשגרת היום-יום והלייף סטייל של הנשים.

ה- WONDER JEWEL הם תכשיטי ואקססוריז אופנתיים בהם מוטעמות טכנולוגיות מתקדמות (Iot, 3D printing and AI) שמאפשרות לזהות, לתעד ולתקשר אותות מצוקה אוטומטיים לרשויות ול- WONDER community קהילת המשתמשים מקומית (מאובטחת) שיוכלו להעניק סיוע, לבלום מקרי אלימות ולהציל חיים בזמן אמת!

המיסדת ניצן קיש בלן מומחית בהדפסת תלת מימד, מעצבת, יועצת ומרצה, עוסקת בתחומי חדשנות מעשית ועסקים. ניצן עיצבה את פרויקט Me, Myself and I לבוש וטקסטיל מודולרי ייחודי להגנה עצמית והישרדות בהדפסת תלת מימד. מותג התכשיטים והפרויקט זכו להדים רבים בארץ ובחו״ל וניצן הוזמנה להציג ולהרצות בכנסים ואירועים בתחומי אופנה עיצוב, עסקים, טכנולוגיה ויזמות. ניצן הקימה את Miz.NK מותג תכשיטי אופנה חדשניים בהדפסת תלת מימד מהווים בסיס ל WONDER JEWEL מבחינה עיצובית מבחינת המימון. עיצוב וייצור התכשיטים בטכנולוגיות הדפסת 3D עם תהליכי צורפות מסורתיים בשילוב האג'נדה של המותג הוצגו ברחבי העולם ויצרו שפה ייחודית המאפשרת ללקוחות להיות בחזית החדשנות הטכנולוגית, לענוד תכשיט שהופך לנושא שיחה ולסייע במימון והצלחת סיום פיתוח ה- WONDER JEWEL. בזכות ה WONDER JEWEL נוכל להגן על האהובינו ועל עצמנו באלגנטיות חדשנית! הצטרפו ל WONDER Revolution!

WJ-LOGO.png

החודשים האחרונים בחיים של כולנו היו שונים מכל מה שהכרנו. הסגר ההדוק, חוסר הודאות, התסכול וחוסר האונים שכולנו, מסביב לעולם, חווינו בעקבות הקורונה הובילו לעלייה חסרת תקדים באלימות כלפי נשים וכלפי ילדים בתוך הבית הפרטי שלהם, במשפחה! בעמותת "אל הלב" המתמחה כמעט שני עשורים! הבינו את גודל האסון והחליטו לפתח אפליקציה שתעזור לכל מי שסובלת מאלימות לקבל את הכלים המתאימים והביטחון להגיד עצור!

Home safe הינה פריצת דרך טכנולוגית אשר מנגישה למשתמשות את חמשת העקרונות הבסיסיים להגנה עצמית מעצימה באמצעות פלטפורמה וירטואלית מעצימה נעימה, יעילה ושימושית. אנחנו מאפשרים לנשים ונערות בכל שלב ובכל סטטוס משפחתי, להכיר ולהתאמן בשימוש בקול שלהן ובגוף שלהן במצבים מאתגרים. הלימוד נעשה בעזרת דמויות מוכרות וידידותיות שקל להתחבר אליהן.

חמשת העקרונות מהווים בסיס לארגז הכלים להגנה עצמית מעצימה. כלים ומיומנויות שאנו נושאים איתנו לכל מקום ובכל זמן. חמשת עקרונות של הגנה עצמית מעצימה עוזרים לנו להתחבר לכוח הפנימי שלנו ולהגן על זכותנו להרגיש בטוחים ולמצוא בתוכנו את האומץ והתעוזה לפנות לעזרה.

מטרת האפליקציה לאפשר לנו לבחור איזו מיומנות להפעיל כאשר חוצים את הגבולות שלנו: כאשר אנו מוטרדים, נתונים ללחץ חברתי, הטרדה מינית, או התעללות מכל סוג. באמצעות האפליקציה תצא כל אישה ונערה למסע אישי במסגרתו היא תרכוש את הכלים המתאימים לה, יחד עם התמיכה הקהילתית והמקצועית של "אל הלב", כל זאת אם היא נמצאת היא חווה אלימות, נמצאת בזוגיות אלימה או לא. האפליקציה תאפשר לכל גולשת לקבל:

• ידע, כלים, וניסיון שנצבר במשך 40 שנים של פיתוח ולימוד הגנה עצמית מעצימה, לרבות כלים לזיהוי מערכות יחסים אלימות.

• ליווי צמוד של קהילת נשים בינלאומית מגוונת, עמה יכולה הגולשת לחלוק בביטחון את תחושותיה, להעניק ולקבל תמיכה וחיבוק וירטואלי.

• חיבור לאומץ, לביטחון ולאמונה ביכולות, בעוצמות ובזכויות שלה להגן על עצמה ועל משפחה.

• אפשרות להתייעץ און-ליין עם צוות המדריכות המנוסות של "אל הלב".

אנו קוראות לכם להיות שותפים לפיתוח והפצת האפליקציה הייחודית ופורצת הדרך שתעזור לנשים בכל העולם להגיד די!! עצור!! ולצאת לדרך חדשה ובטוחה. הצטרפו אלינו למסע מרתק ומציל חיים!

HOMESAFE.png

HomeSafe