top of page

האקתון מיכל סלה Safe@Home השני 2021
מבית עמותת פורום מיכל סלה וחברת Google

safe@home 2021 logo

מה עשינו במשך שלושה ימים עם מעל אלף מתכנתות ומתכנתים, יזמים ומומחים בתחומים שונים במרחב וירטואלי אחד? מצאנו פתרונות טכנולוגיים למניעת אלימות כלפי נשים.

arrow-down
Anchor 1

האקתון מיכל סלה Safe@Home, שלושה ימים של התעלות בכל כך הרבה מובנים, שלושה ימים בהם הלב מתרחב מהתרגשות; שלושה ימים שהם חגיגה של טוב אנושי, בכל מובן המילה, אלפי א.נשים המנדבים.ות מזמנם.ן, מוחם.ן וליבם.ן העצום לטובת האחרת; שלושה ימים של לקיחת אחריות של גופי מדינה, הייטק, צבא, חברה, יחד יוצאים באמירה ברורה: מדינת ההייטק המסוגלת למנוע טרור מחוץ ראוי ויכולה למנוע טרור בבית.

אלימות נגד נשים זו לא גזירת גורל! יחד נפתח כיפת ברזל לאלימות!

 

במקום הראשון: Safe Button

ראש צוות: מירב בן יאיר

 

כפתור ביטחון שמאפשר לנשים במעגל האלימות להשתמש בלחצן סמוי, ללחוץ עליו בזמן מצוקה ולהזעיק אנשים בטוחים שהוגדרו מראש באפליקציה מיועדת. הוא פונקציונאלי, אפשר להניח אותו בכל מקום ובלתי תלוי באפליקציות וטלפון חכם.

 

"אני זוכרת שזה קרה לי. לא הייתה לי סוללה כמעט וגם לא ידעתי איפה אני. קפאתי, אבל שמרתי על קור רוח.  חשבתי שאם רק היה לי כפתור מצוקה סמוי שרק האנשים שקרובים אליי היו יודעים עליו, זה יכל לתת לי ביטחון.

 

כפתור בשעון, בעגיל, בשרשרת.. במה שיש. ובקלות, בלי רעש או משהו, להזעיק את מי שידאג לי במצבים האלה.

 

אפשר לפתח את זה למקומות אחרים, אבל אני רוצה לעזור או לפחות לנסות."

 

 

במקום השני: הקפסולה

ראש צוות: עדי קריאף 

 

הקפסולה הינה מערכת סגורה להגשה של תלונה מוקדמת. תלונה אשר אינה חשופה ואינה מאלצת את גורמי הביטחון לפעול. בקפסולה נאספות העדויות ומתגבשות לתיק מול פוגע מסוים.

 

הקפסולה מייצרת בטחון למתלוננת בכך שהיא מחברת אותה למתלוננות נוספות ובכך מעצימה את הקול שלה. הקול שלנו הנשים יחד חזק פי כמה מקולו היחיד של הפוגע.

 

 

במקום השלישי: mentor4u

ראש צוות: ענת אנגל

 

יישומון בשעון חכם, שמנטר מדדים פיזיולוגיים אצל הגבר בזמן אירוע אלימות, ומחבר אוטומטית שיחה בין הגבר האלים למנטור תומך, המגיש סיוע לגבר האלים, מרחיק את הגבר האלים ממוקד האלימות, ומפחית את רמת המסוכנות שלו.

פורום מיכל סלה

אלו הן שלושת הצוותים הזוכים בתחרות האקתון מיכל סלה Safe@Home 2021

פלייליסט של סרטוני יוטיוב, המיזמים שנוצרו בהאקתון והוגשו לתחרות

האקתון מיכל סלה Safe@Home 2021 במספרים

 

להאקתון מיכל סלה Safe@Home  2021

נרשמו 1027 מתכנתים, יזמים ומומחי אלמ"ב.

נהגו 134 רעיונות לטכנולוגיות להצלת חיים.

 

התקיימו 5 ימי וובינר עם 42 מרצות ומרצים מהשורה הראשונה. 48 שעות של תיכנות ב 75 ביתנים אינטראקטיבים וירטואלים, הפקה של שיפוט חצי גמר עם 37 שופטים בכירים והפקה של ארוע גמר בבית הנשיא עם 9 שופטים בכירים במעמד הנשיא. השקה של קליפ ושיר "מסע החיים", סיקור תקשורתי עולמי וגם חגיגות יום הולדת 34 למיכל סלה ז"ל.

 

במסגרת מסלול Nothing About Us Without Us השתתפו 70 נשים שורדות אלימות בזוגיות בסך של 32 שעות סדנאות יזמות של EY, מתוכן 63 נשים הגישו להאקתון רעיונות.

 

לחצי גמר ההאקתון הוגשו 48 סרטונים של מיזמים שבנו צוותי המיזמים. בצוותים חברים 201 היי טקיסטים ויזמים, ועוד 122 חיילי 8200 מתכנתים שליוו יזמיות שורדות אלימות. לכולם הוקצו 127 מומחים ב 6 שולחנות מומחים ו 55 מנטורים.

 

עלו לגמר 8 מיזמים ומתוכם נבחרו 3 מיזמים זוכים. מתוך שמונת המיזמים שעלו לגמר- 4 מיזמים היו של נשים שורדות אלימות.

 

ב"יום שאחרי" ההאקתון - יפתח אקסלרטור אשר יציע לכעשרה מיזמים מובילים, שנבנו בהאקתון, תוכנית ליווי מקצועי  ומנטורינג לפיתוח המוצר. בהמשך יערכו ארועי חשיפה, דמו דיי בארץ ובחו"ל. כמו כן בתוכנית הקמת פורום בוגרים לקהילת הסטארטאפיסטים בתחום מניעת אלימות במשפחה.

 

השותפים שלנו:

Google Israel ,Facebook Israel ,Amdocs, משרד הרווחה, משרד המדע והטכנולוגיה,

Apps Flyer, Attenti, Sony, General Motors ,Salesforce, יחידת 8200, EY, משרד עו"ד מיתר, האוניברסיטה הפתוחה, Pagaya, אואזיס מדיה, יח"צ דני לוי, דרכא גוינט, קרן רש"י, המשרד לבט"פ, משרד המשפטים ופרקליטות המדינה, מכון ברוקדייל, מיזם התצפית הישראלית על רצח נשים האוניברסיטה העברית, איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, מרכז רקמן, אמונה, ויצו, נעמת, שדולת הנשים, הלובי למלחמה באלימות מינית, הבושה עוברת צד.

 

אנחנו רוצות להודות לכל אחד ואחת מהשותפים שלנו על התמיכה לאורך הדרך.

תודה על ההירתמות ועל הנכונות לקחת חלק פעיל במהפכה של פורום מיכל סלה.

בזכותן כבשנו עוד פסגה אל עבר הגשמת החזון של אפס נרצחות בשנה.

אנחנו נמשיך להעלות את המודעות הציבורית ולסלול דרך חדשה של פתרונות טכנולוגיים מצילי חיים.

פורום מיכל סלה

אנחנו תמיד שמחות ללמוד ולשפר תהליכים!

במידה והשתתפת בהאקתון מיכל סלה Safe@Home 2021

נודה לך במילוי המשוב המצורף

bottom of page